The Perfect Mix


Üniversite yıllarında  hazırlanmak için bolca vaktim olduğu için değişik değişik göz makyajları yapar giderdim okula. Şimdi ise her gün yeni bir hazırlanma rekoru kırarak kendimi şaşırtıyorum. Vaktim varsa göz makyajımı itinayla yapıyorum, ama uykuyu seven biri olarak çoğu zaman yarım saatte 
çıkmam gerekiyor. O nedenle, artık göz bölgesini hafif tutarak, renkli rujlar ile yüzüme renk vermeye başladım.
Fotoğrafta gördüğünüz bu renkte bir ruj ara ara bulamayınca iş başa düştü ve kendi rengimi iki farklı ruju birleştirerek yakaladım. Bayılarak kullandığım, harika bir kombinasyon oldu. Temel makyajımı yaptıktan sonra yüzüme bir anda ihtiyaç duyduğu canlılığı veriyor.
Gelelim kullandığım ürünlere;
---
During my uni years, I had lots of time ot get ready. That's why I used to try a different eye makeup everyday before going out but, now things have changed. Since I love sleeping, most of the time I have half an hour to get ready. So, I've started to keep my eye makeup simple and wear bolder lip colours.
The lipstick you see in this picture is actually a mixture of two lipsticks. I've been looking for a colour like this but, I couldn't find one so, I've made my own lipstick. It turned out great and now I absolutely adore this combination. After doing my basic makeup, this lipstick gives the magical touch to my face.
Let's talk about the products I've used;


1. L'Oréal True Match Foundation / Vanilla Rose: Araya farklı fondötenler giriyor ama ben bu fondötenden vazgeçemiyorum. Orta kapatıcılıkta, hafif bir fondöten. Aslında en açık rengini kullanıyordum fakat, yaz geldiği için bir üst rengi şu anda cildim için en iyi renk.
---
Now and then I try different foundations but, I just can't give up using this foundation. It has medium coverage and feels very light on the skin. I used to have the lightest shade but now that it is summer Vanilla Rose is the best shade for me.

2. L'Oréal True Match Concealer / Ivory: True Match serisi genel olarak çok başarılı. Bu kapatıcıyı da yıllardır kullanıyorum ve hala daha iyi bir "drugstore" kapatıcısı görmedim.
---
True Match collection is amazing as a whole. I've been using this concealer for years and I haven't seen a better "drugstore" one yet.

3. Body Shop Honey Bronzer (No:2): EssieButton sayesinde tanıştım bu ürünle. O kadar çok bahsediyordu ki dayanamayıp aldım. Genelde bronzerlarda istediğiniz rengi yakalayamazsınız. Çoğunlukla cildinizde fazla kahve bir görüntü yaratır. Honey Bronzer'ın ise her tene uygun rengi bulunuyor. Yapısından çok memnunum ama belki bir ton koyusunu alsam daha iyi olabilirmiş.
---
I knew about this bronzer because of EssieButton. She was raving about this product so much that I had to buy it. Usually, you don't get the desired look from bonzers. Well, atl least that is the case for me. They are always too dark for my skin. But, Honey Bronzer has a few shades for different skin colours. I'm very pleased with its formula but,I think it'd have been better if I'd bought the darker one. 

4. Nars Orgasm Blush : Onun gibisi yok dediğim ürünlerden biri. Çünkü, sonuna kadar kullanıp tükettiğim ve yeniden aldığım tek allık. Kalıcılığı harika. Pembe ve ışıltılı, yaz ayları için ideal. 
---
This is one of the products about which I can honsetly say "There is nothing else like this". Because, it's the only blush that I've used up and bought again and again. It stays on your skin all day. Pink and shimmery, it's perfect for summer.

5. Pastel Matte Eyeliner 334: Gözlerim küçük olduğu için açık renk göz kalemi sürmem gerekiyor. Beyaz göz kalemleri çok donuk bir görüntü yarattığı için ten ve şampanya rengi göz kalemlerini kullanmak gerekiyor. Rimmel London'ın Scandal Eyes serisine ait nude göz kaleminin Türkiye'ye gelmesini beklerken Pastel imdadıma koştu. 
---
Since I have small eyes, I need to use a light shade eye pecil to make them look bigger. White eyepencils give them a weird look, that's why nude or champagne colors are the best. While I was waiting for the nude eyepencil which belongs to the Scandal Eyes collection by Rimel London, Pastel (Turkish brand) came to rescue. 

6. Maybelline The Rocket Volume Express: Bu rimel ilk sürmeye başladığım zamanlar nedense herhangi bir rimel gibi geliyordu bana. Fakat, son zamanlarda pek bir sever oldum. Kirpiklerimi hem dolgunlaştırıyor hem de şaha kaldırıyor:)
---
I didn't like this one very much when I first started using it but, I've been loving it recently, It makes my lashes longer and gives them a great volume.

7. Maybelline Master Precise Liquid Eyeliner: Eyeliner, hala sırrını çözemediğim bir makyaj konusu benim için. Tek bildiğim, bu tarz sivri uçlu kalem şeklinde olanlarını daha kolay kullandığım. 
---
I still couldn't figure out the mystery of eyeliners. The only thing that I know is that these pencil shaped ones which have pointy tips are the easiest to use. 

8. Wet'n Wild  Mega Matte Lip Color / Mouve Outta Here 907C
9. Flormar Long Wearing Lipstick / L33: Bu makyajın asıl yıldızlarına geldi sıra. Wet'n'Wild yurt dışında beğeni toplayan ve Türkiye'ye yeni gelmiş bir marka. Ben de siftahı Mega Matte serisine ait rujuyla yaptım. İstediğim rengi yaratmak için kendisini kötü emellerime alet etmiş olabilirim ama bu ruj kendi başına da bir yıldız. Kalıcılığı ve yapısı piyasadaki pahalı markaların rujlarıyla boy ölçüşecek cinsten. 
FlormarınL33 no'lu rujunu alalı 2 yıl falan oluyor sanırım. Peki kaç kere sürmüşümdür? Bir elin parmaklarını geçmez. Fakat, Wet'n'Wild ile muhteşem bir ikili oldular. 
---
Now, let's talk about the stars of this makeup. Wet'n'Wild is a new brand for Turkey. The first thing that I bought is the Maga Matte Lipstick which is called Mouve Outta Here. I may have used it for my bad intentions (not so bad:) but, this one is a star on its own. The consistency is amazing and it is as good as some highstreet lipsticks. It's made a great combination with my Flormar (Turkish brand) lipstick. 


No comments

Back to Top