Balenciaga L'Essence


İlk olarak şunu söylemek isterim ki blogta yazmış olduğum parfüm postlarının neredeyse hepsinin Balenciaga'ya ait olduğunu gördüğünüzde bu kızın Balenciaga ile anlaşması mı var diye düşünebilirsiniz fakat, marka ile ilgili tek bağlantım parfümlerine karşı duyduğum aşktan öte değil. Balenciaga'nın parfümleri ile olan ilişkimin hikayesine kısaca değindiğim postu şuradan okuyabilirsiniz.
Gelelim Balenciaga L'Essence'e. İçer gibi tükettiğim son Balenciaga parfümüm Florabotanica bitme sinyalleri vermeye başlamış ve yaz kapıya dayanmışken hemen yeni bir parfüm arayışına girdim. Aklımda önceden deneyip beğendiğim See by Chloe'yi almak vardı. Geçtiğimiz günlerde Markafoni'de 24 saat süren bir parfüm indirimine denk geldim. Bu indirimde See by Chloe'yi gördükten sonra birden Balenciaga L'Essence çarptı gözüme. Balenciaga'nın parfümlerini bırakın böyle bir indirimde görmeyi, internette zor buluyordum. Durum böyle olunca, Balenciaga'yı aldatmak olmazdı.
---
First of all, I'd like to say that I have no relation with Balenciaga other than my love for its beautiful scents. I felt the need to say this because, when you read my other perfume reviews you'll realize that I mainly wrote about Balenciaga. I just love Balenciaga when it comes to perfumes. What can I do? :) If you know about my story with Balenciaga, you can read that here.
Well, let's talk about Balenciaga L'Essence. I've been wanting to buy a perfume since I need one for summer and I've run out of Balenciaga Florabotanica very quickly. See by Chloe was the first thing to get on my mind. Then I saw a special discount on Markafoni which lasted for 24 hours. See by Chloe was one of the perfumes on sale but, also Balenciga L'Essence was on sale too.  Let alone finding Balenciaga perfumes on sale, it was hard enough to find them online. That being the case, it wouldn't be right to cheat on Balenciaga.L'Essence'in notalarını; vetiver, menekşe ve sandal ağacı oluşturuyor. Şişe tasarımı her zamanki gibi harika. Basit ama şık. İçerdiği koku hakkında çok şey anlatıyor. Şeffaf yeşil cam yeşilin çok baskın olmayan notalarını simgelerken, metalik inci şeklindeki kapak feminen ve maskülenin harika uyumunun bir göstergesi.
---
L'Essence features vetiver, violet and woody notes. The bottle design is stunning as always; simple yet chic. It says a lot about the scent. While the green translucent glass symbolizes green notes that are not too dominant, the pearl shaped black steel cap depicts a perfect combination of femininity and masculinity.


Balenciaga Paris ile L'Essence farklı karakterlere sahip olmasına rağmen temel noktalarda buluşan iki kardeş gibi. Paris'e göre daha fresh ve maskülen bir koku L'Essence. İkisi de hem gündüz hem de gece kullanmak için ideal kokular. 
Özetle L'Essence; sofistike, fazla kadınsılıktan uzak, elegan ve farklı olmak isteyen kadınlara hitap eden bir koku. Bu yaz vazgeçilmezlerimden biri olacağı kesin!
---
The original Balenciaga Paris and L'Essence are like two sisters who have different characters but, meet at the essential points. L'Essence is more fresh and masculin than the original Paris. Both are perfect to wear day and night.
L'Essence is a unique perfume for elegant and sophisticated women. This will definitely be one of my summer essentials!


No comments

Back to Top