My Beautiful Day Off


Tatil günlerinde kendini dışarı atan tiplerden değilimdir. Eğer John Howard Payne, yaklaşık iki asır önce "Home! Sweet Home!" sözünü yazmış olmasaydı, bu sözü söyleyen ilk kişi ben olurdum muhtemelen. Özellikle, haftada bir gün tatilim olduğu için o günü mümkün olduğu kadar evimde huzurlu bir şekilde geçirmeye çalışıyorum. 
Dün de alarm sesiyle uyanmak zorunda olmadığım günlerden biriydi. Sabah kahvaltımı yaptıktan sonra kısa bir yürüyüşe çıktım. Dönüşte birkaç dergi ve lahana çiçeği alarak eve döndüm. Maalesef bu çiçeğin hiç kokusu yok, fakat görüntüsü beni mutlu etmeye yetiyor.
---
I'm not one of those people who like to go outside on their day-off. If John Howard Payne hadn't written the lyrics "Home! Sweet Home" almost two centuries ago, I would have been the one who first said this phrase probably. Since I have only one day-off in a week, I try to spend it at home as much as possible.
Yesterday was one of those days that I don't have to get up with alarm clock. After breakfast, I went for a little walk. On my way home, I bought some magazines and flowers. Unfortunately, this flower (cabbage) doesn't have a smell but, the look of it is enough to make me happy.İşe başladığımdan beri okuduğum kitaplar sayılıdır. Edebiyat mezunu biri olarak bu durumu kendime hiç yakıştıramadığımdan artık bir şekilde kitap okumak için zaman ayırmaya karar verdim. Geçenlerde en sevdiğim kitapçı Pandora Kitabevi'ne girdim ve uzun süredir okumak istediğim dört kitabı aldım. Invisible Monsters'ı okumaya başladım bile. Şimdilik iyi gidiyorum sanırım:)
---
Since I started working, the number of the books that I've read can be counted on the fingers of one hand. As a person who has a degree in literature, I'm not pleased with this situation. A few days ago, I visited my favorite bookstore, Pandora,  and bought the books I've been wanting to read for a long time. I even started reading Invisible Monsters Remix. I think I'm doing well for now:)
Yatağıma uzanıp, kulaklıklarım ile en sevdiğim şarkıları dinlerken moda dergilerini karıştırmak tatil günlerimde yapmaktan en keyif aldığım şey. Bombay Bicycle Club'ın yeni albümü "So Long, See You Tomorrow" çıktığından beri başka bir şey dinlemez oldum. "Luna","Overdone" ve "Feel" en sevdiklerim. 
---
One of the things that I like to do on my day-off is to lay on the bed with my headphones on and reading fashion magazines. 
Since the release day of Bombay Bicycle Club's new album " So Long, See You Tomorrow", I've been religiously listening to it. My favorites from the album are "Luna", "Overdone" and "Feel".


Cam kenarında waffle+kahve eşliğinde annem ile yaptığımız sohbetler olmadan olmaz!
---
Can't think of a day-off without the chats I have with my mom beside the window eating waffles and drinking coffee!


Peki siz tatil günlerinizde neler yapmaktan hoşlanırsınız?
---
What do you enjoy doing most when you have free time?

1 comment

  1. Merhaba,
    Özellikle çiçeklere bayıldım, daha önce ne duymuştum ne görmüştüm! Ben de daha geçen gün siklamen aldım, o da beni mutlu ediyor. Home Sweet Home anlayışı hiç bana göre değil, evde kalkmaktan nefret etsem de ev için bir şeyler almaya bayılırım. Kar yağsa da, fırtına da olsa eğer o gün tatilse dışarıda olmalıyım :)
    Sevgiler...

    http://www.about-lara.blogspot.com.tr/

    ReplyDelete

Back to Top