OiP

Zet.com şu sıralar gezmekten çok keyif aldığım bir online alışveriş sitesi. Diğer alışveriş sitelerinden farkı ise her yerde bulamayacağınız, sınırlı sayıda tasarım ürünleri satması. Pek çok tasarım dükkanının içinde bulunduğu bir alışveriş merkezi düşünün. Zet.com işte öyle bir yer. Bir gün bu sitede gezinirken şöyle bir defter gördüm;
---
Zet.com is a Turkish online shopping site that I've been enjoying to visit nowadays. What makes it different form other online shopping sites is that it offers limited edition designer stuff that you can't find anywhere else. Think of a shopping mall in which there are lots of designer boutiques, Zet.com is a place just like that. One day while I was going through this website, I came across with this notebook;


Kutu kafa şeklindeki kızın şirinliği mi yoksa bir blogger olarak "Trust Me I'm A Blogger" ifadesinin muzipliği mi beni etkiledi bilmiyorum ama bu deftere ilk görüşte aşık oldum. Hemen diğer ürünleri de görme merakıyla dükkana girdim. 
Dükkanın ismi OiP ( Olmadık İşler Peşinde ). Kurucusu ise İstanbul'dan, freelance olarak çalışan bir karikatürist ve illüstratör. En bilinen karakteri "Kutu Kafa". Dükkanda Star Wars'un kahramanlarından tutun Mozart'a kadar herkesin takvim, kart, magnet, poster ve defterler üzerindeki kutu kafa halleriyle karşılaşabilirsiniz.
---
I don't know if it was the cuteness of the girl in a shape of box or the teasing statement on the front saying "Trust Me I'm A Blogger" but, I fell in love with it at first sight. I instantly clicked on the store's link with a curiostiy of seeing other products of the owner.
The name of the store is OiP. The founder of this lovely store is a freelance cartoonist and illustrator from Istanbul, Turkey. Her most known character is "Kutu Kafa". On calendars, magnets, posters and notebooks you can see characters of Star Wars and even Mozart in their box shaped forms.


OiP'in sahibi aynı zamanda çocuklar için masal kitapları da çiziyor. Dün itibariyle aralarına katılan Poppy's Adventures'ın yanında Bir Kar Masalı ve Filin Banyosu isimli kitaplara Apple Store'dan ücretsiz olarak ulaşabiliyorsunuz. 
Bunlara ek olarak bir de kırıp geçiren karikatürler çiziyor kendisi.
---
OiP's owner also draws story books for kids. You can download all of the three books; Poppy's Adventures ( the new one that came out yesterday), Bir Kar Masalı and Filin Banyosu on Apple Store for free.
In addition to these, she also draws hilarious cartoons. 

İyi ki OiP'i keşfetmişim! Eğer bu paylaştıklarım biraz olsun yüzünüzü güldürdüyse, daha fazlası için aşağıdaki linklere tık tık:)
---
I'm so glad that I found out OiP! If any of these things above made you smile even a little bit, you should click on the links below for more;)


2 comments

  1. Yaktın beni, blogger defterine ihtiyacım var artık :D

    ReplyDelete
    Replies
    1. Blogger olup da bu defteri almamak elde değil maalesef :D

      Delete

Back to Top