L'Oréal Paris Colour Riche Exclusive Reds


Loreal'ın ünlü kadınlarla anlaşarak Collection Privée adını verdiği nude serisini hatırlarsınız. Her ünlü kendine yakışan ten rengi ruja adını vermişti. Şimdi ise bu ünlü isimlere yenileri eklenerek kırmızı serisini çıkardı Loreal. Koleksiyonun Türkiye'ye gelmesi biraz zaman aldı ama sonunda raflarda yerini aldı. Henüz testerları ortada yok. Ben de Gratis'te bir elimde telefon bir elimde sepet internete bağlanarak rujların swatch'larını inceledim ve Blake ile Eva'da karar kıldım.
---
You remember that almost a year ago Loreal launched a line called Collection Privée which consists of 6 nude lipsticks chosen by 6 iconic women. Recently, a new red version of that line has been released. It's taken a little time for that line to be available in Turkey, but finally it's here. There aren't any testers at the moment, that's why when I was in the drugstore I Iooked up the swatches of the shades on the web and decided on Blake and Eva.Blake's Pure Red pembe alt tonlu koyu bir kırmızı. Herkese yakışacağını düşündüğüm bir kırmızı. Eva ise kahve alt tonlu kiremit renginde bir kırmızı. İki renk de günlük kullanım için ideal. Mat ve kalıcılar. Kremsi yapısı ile dudakları kurutmuyor ve kolayca sürülebiliyor.
---
Blake's Pure Red is a dark pinky red. I think it'll just look goon on everyone. Eva is a bit more browny red. Both shades are great for day-time. They have a matte finish. They are super longlasting so you don't have to worry about smudginess if you are eating a burger or sth. Also, they have a creamy texture so it feels nice on the lips and you can apply them easily.Turuncu, bordo, pembe alt tonlu bir kaç renk daha bulunuyor koleksiyonda. Açıkçası hepsini almamak için zor tutuyorum kendimi. Gözlerinize sadece rimel ve dudağınıza bu şahane kırmızı rujları sürerek bir Parisian kadın görünümü yakalayabilirsiniz.
---
This collection has a few more shades besides these two. It's really hard to control myself not to buy all of them. Just apply a mascara and one of these beautiful reds to your lips and Voilà! You're a Parisian woman :)

1 comment

Back to Top