Lasting Finish Matte by Kate Moss

Uzun bir bekleyişten sonra Rimmel London'ın yeni Kate Moss koleksiyonu sonunda Türkiye'de! 107 ve 110 renklerine ilk gördüğümden beri aşığım. Watsons'a her gittiğimde gözlerim bu güzellikleri aradı. Takıntı haline gelmişti artık. Deli olduğumu biliyorum:) Koleksiyonun raflarda yerini aldığı haberini duyar duymaz Watsons'a koştum. 107 ve 110 tükenmişti. 109 ve 112 de istediğim renklere benzer göründüğünden onları aldım. Diğer gidişimde 110'u buldum fakat 107 yine tükenmişti. Anlayacağınız o ki koleksiyonun en popüler rengi 107. 3'ün uğuru, 107'yi de geçen gün aldım. Koyu renk ruj süren bir insan değilimdir ama bu rujun rengi harika. Korka korka sürdüm fakat hiç de beklediğim gibi garip durmadı. Kış için ideal bir renk.
Kate Moss rujarının kalitesinden bahsetmeme gerek yok sanırım. Bu koleksiyonla beraber toplamda 3 koleksiyon oldu ve hepsi de müşteriyi memnun etmeyi başardı. Yaklaşık 4 saat kalıcılıkları var. Renk yelpazesi geniş. O kadar güzel kokuyorlar ki yemek istiyosunuz:) Daha ne diyebilirim ki? Gidin ve alın.
Şimdi Wake Me Up Foundation'ı merakla beklemekteyim. Hakkında çok iyi şeyler duydum. Umarım çok fazla sürmez bu bekleyiş. Duy sesimi Rimmel London!:)
---------
After a long wait, the new Kate Moss collection by Rimmel London is finally in Turkey! I've been in love with the shades in 107 and 110 since I first saw them. Everytime I went to Watsons my eyes looked for this beauties. It became like an obsession. I know I'm crazy:) As soon as I got the news that the collection hit the shelves, I ran to Watsons. 107 and 110 were out of stock. 109 and 112 looked similar to the ones that I wanted so I got them. The other time I found 110, but 107 was out of stock again. It's the most popular one you see. Third time's lucky, I bought 107 the other day. I don't wear dark colors on my lips normally but this color is amazing. I was scared while I was applying it, however it didn't look odd on me at all. It's a perfect shade for winter.
I think there is no need to talk about the quality of Kate Moss lipsticks. With this one, there have been 3 collections on total and they've always managed to please the customer. They stay on almost 4 hours. The color range is rich. Their smell is so good that you want to eat:) What else can I say? You just have to go and buy them.  
Now I'm looking forward to Wake Me Up Foundation. I heard so many good things about it. Hope I don't have to wait too long. Hear my voice Rimmel London!:)
No comments

Back to Top