La Panthère - CartierGeçtiğimiz ay Estée Lauder - Modern Muse'u bitirdiğimde, aklımda daha önce hiç kullanmadığım bir parfüm alma fikri vardı. Ancak, denemelerim sonucu farklı ve içime sinen bir koku ile karşılaşmadığım için yine kadim dostum Balenciaga Paris'i almıştım. Bir ya da iki hafta önce bir arkadaşımda duydum La Panthère'i ve bayıldım kokusuna. Hemen internette araştırmaya başladım nerelerde satılıyor diye. Birkaç yerde 300 TL ile 400 TL arasında değişen fiyatlarda satıldığını görünce "İpek, daha yeni parfüm aldın. Bekle biraz." diyerek dizginledim kendimi. Geçen Cuma gecesi Markafoni'de gezinirken (Gördüğünüz üzere gerçekten çılgın bir Cuma gecesi yaşıyordum:) parfümün karşıma çıkıvermesi ile dizginleri bıraktım. Bir kere de Balenciaga L'essence ile yaşamıştım aynı durumu. Hem ara ara bulamadığım bir parfümdü, hem de komik bir fiyata satılıyordu benzer bir kampanyada. La Panthère de hızlı teslim kategorisine ait olduğu için ertesi gün elime ulaştı siparişimden sonra.
Parfümün kokusuna gelecek olursak, ilk sıktığımda kendimi 90'lara yolculuk yapmış ve vatkalı ceketini giymiş bir kadın gibi hissettim. Biraz bekledikten sonra yeni doğmuş bir bebek odasına girmişim düşüncesi sardı beni. Ertesi gün bu düşünce yerini kokulu pembe renkli selpaklara bıraktı. Böyle bir parfüm kokusu tarifi de görülmemiştir :) Sabunsu ve spa merkezi gibi kokuyor gibi yorumlar da aldım. Notalarında ise Gardenya çiçeği ve misk bulunuyor. Benim gibi Balenciaga, Modern Muse ve See by Chloe kullanıp sevmişseniz, bu kokuyu da beğeneceğinize eminim.
---
After having used up Modern Muse by Estée Lauder, I had an idea of buying something new that I hadn't tried before; however, I couldn't find any perfume that actually met my expectations. So I turned to my good old friend, Balenciga Paris. A week or two weeks ago, I met with a friend of mine and she was wearing La Panthère. I really liked the smell of it. Then I searched online to see where I could find it. On some online stores, prices were between 300 TL and 400 TL. I told myself "İpek, you just got a new perfume. Wait a little while." Last Friday night, while I was wandering at Markafoni (As you can tell, I was having a wild Friday night:) I came across with La Panthère and it was a "Ta daa!" moment. Once, I had the same thing with Balenciaga L'essence. That perfume was very hard to find and I bought it at a bargain price on Markafoni again. I ordered La Panthère that night, and they delivered it the day after.
When I first sprayed this perfume, it smelt as if I had been a woman who had travelled back to 90s and worn her shoulder padded jacket. A little later, it started to smell like a newborn baby's room. I bet you haven't heard any perfume reviews like this by the way:) Some people say that it smells soapy or like a spa center. It combines notes of gardenia and musk. If you're a fan of Balenciaga, Modern Muse and See by Chloe, I'm sure you'll love this perfume.

2 comments

  1. Merhaba! Blogunuz çok güzel :) Sizi içeriğine özen gösteren, kaliteli işlere imza atan, yaratıcı bloggerlar için kurulan Lifestyle Bloggers TR topluluğuna bekliyoruz. Sevgiler!

    ReplyDelete

Back to Top